Muzea,  Zamki

Zamek Eltz


Krótka historia

W 1300 roku następuje podział zamku pomiędzy trzech braci. Powstały trzy gałęzie rodu, które wspólnie rozbudowywały zamek. Oczywiście pomiędzy rodami dochodziło do waśni, lecz wszelkie spory rozwiązywano w specjalnej sali.

Dzięki swojej potędze ród Eltzów miał znaczący wpływ na region a później i kraj. Członkowie rodu byli reprezentantami największych arcybiskupstw Rzeszy – Trewiru i Moguncji. Sprawowali również funkcję elektorów Rzeszy. Zamek od 33 pokoleń należy do rodziny.


Zwiedzanie

Zamek Eltz to monumentalna budowla znajdująca się w Niemczech w rejonie Eifel, w kotlinie usytuowanej nad rzeką Elzbach. Zamek ten znajduje się na obszarze gminy Wierschem w powiecie Mayen-Koblenz, 32km na południe od Koblenz.

Historyczna siedziba rodu von Eltz, znana już przed 1157 r. Obecnie pełniąca funkcję warowni dzięki swojej malowniczej architekturze i położeniu jest jedną z ważniejszych w Nadrenii atrakcji turystycznych. Jeden z ważniejszych przykładów późnogotyckiej architektury świeckiej w Niemczech.

W części zamku urządzono muzeum, w którym znajdują się zbiory malarstwa (m.in. obraz Madonny z Dzieciątkiem pędzla Lucasa Cranacha Starszego), duża kolekcja militariów oraz dawnej odzieży codziennej (m.in. zbiór butów rajtarskich), mebli i innych ciekawych rzeczy.

Kuchnia zamkowa

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne pod linkiem.


Dojazd

Z Koblenz do Zamku Eltz dojedziemy busem lub koleją. Połączeń możecie wyszukać tutaj.


Galeria
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona !!