Bez kategorii

2,7km za 16€

Aż 16€ a dokładnie 14,50GBP. Tyle zapłacimy kupując bilet lotniczy na lot w obie strony na szkockie regionalne linie lotnicze Loganair – strona firmowa TUTAJ. Trasa ma długość 2,7km i jest to najkrótszy rejsowy lot pasażerski na świecie! W cenie biletu wliczono 15kg bagażu oraz specjalny certyfikat i miniaturową butelkę whisky Highland Park. Jest to też prawdopodobnie największa ilość bagażu jaka przypada na 1km lotu. Ponad 5,6kg na 1 km.

Cena za bilety lotnicze

Trasa o długości 2,7 km (1,7 mil) pomiędzy Westray i Papa Westray na Orkadach to krótki przeskok między dwiema odległymi wyspami na północno-wschodnim wybrzeżu Szkocji. Znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najkrótszy planowy lot na świecie.

Z połączenia korzystają nauczyciele, lekarze, policjanci i uczniowie. Lot ośmioosobowym samolotem Britten Norman Islander jest oficjalnie zaplanowany na półtorej minuty, ale rzeczywisty czas lotu jest bliżej jednej minuty. Dotychczasowy rekord najszybszego lotu wyniósł 53 sekundy od startu do przyziemienia.

Samolot Britten Norman Islander
Trasa Westray – Papa Westray (źródło fly4free.com)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona !!