Myśli

Top 10 miast


Poniżej znajduje się lista dziesięciu najbardziej słonecznych miast w Europie.

W tych europejskich destynacjach czekają na Ciebie słońce, ciepłe temperatury i dobra wakacyjna atmosfera. Oto wskazówka: udaj się do Włoch, Francji lub Hiszpanii, aby mieć najlepszą szansę na dobrą pogodę podczas swojej kolejnej podróży lub następnych wakacji.

Wakacje są zawsze lepsze, gdy jest ładna pogoda. Zwiększ swoje szanse na ciepłe wakacje wypełnione słonecznym niebem, rezerwując wycieczkę do jednego z najbardziej słonecznych miast w Europie. Każde z tych dziesięciu miejsc docelowych ma średnio 340 godzin (lub więcej) nasłonecznienia miesięcznie (ponad 15 dni). Dane pochodzą z World Weather Online, które zostały przeanalizowane dla średniej liczby godzin słonecznych w miesiącu dla każdego miasta w Europie.


Alicante, Hiszpania

Alicante to małe miasto położone nad Morzem Śródziemnym. Lokalizacja na nabrzeżu w połączeniu z historyczną starówką i malowniczym zamkiem (miasto posiada 2 zamki) sprawia, że Alicante jest klasycznym hiszpańskim miejscem na wakacje. Ze średnią 349 godzin słonecznych w miesiącu, ta stolica prowincji jest najbardziej słonecznym miastem w Europie.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 349

Średnia miesięczna temperatura: 19 stopni Celsjusza


Katania, Włochy

Katania jest drugim co do wielkości miastem Sycylii. Rzeszę turystów przyciąga tu słońce, oddalony o 13km od miasta czynny wulkan Etna czy Morze Jońskie. Stare miasto Katanii wpisano na listę UNESCO.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 347

Średnia miesięczna temperatura: 20 stopni Celsjusza


Murica, Hiszpania

Nazywana „Europejskim sadem” z powodu obfitego eksportu owoców, warzyw i kwiatów, Murcja jest rajem dla każdego, kto szuka świeżej żywności lub słonecznej pogody. Zaplanuj swoją wizytę na tętniące życiem Fiestas de Primavera (festiwal wiosny), karnawałowe święto z kostiumami i paradami.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 346

Średnia miesięczna temperatura: 20 stopni Celsjusza


Malaga, Hiszpania

Pochodząca z 770 pne Malaga jest jednym z najstarszych miast w Europie, a historia jest wszędzie. Wielkością przypomina Kraków. Dzięki doskonałej lokalizacji na śródziemnomorskim wybrzeżu Costa del Sol, istnieje również wiele plaż. A w restauracjach skosztować można ogromnych tapas. Miasto posiada wiele darmowych atrakcji do zwiedzania.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 345

Średnia miesięczna temperatura: 20 stopni Celsjusza


Messina, Włochy

Położona zaledwie kilka kilometrów od kontynentalnych Włoch, Mesyna jest często pierwszym przystankiem dla osób, które podróżują na Sycylię. To tętniące życiem miasto portowe stanowi doskonałe wprowadzenie do Sycylii, oferując niesamowite restauracje i krajobrazy do odkrycia.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 345

Średnia miesięczna temperatura: 19 stopni Celsjusza


Walencja, Hiszpania

Jako trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii, Walencja ma życie nocne i sceny kulinarne, które mogą konkurować z Madrytem i Barceloną, ale z mniejszą liczbą tłumów. W tym słonecznym mieście jest mnóstwo miejsca na zewnątrz do zwiedzania, w tym koryto rzeki zamienione w miejski park, który wije się przez centrum miasta. Będąc w mieście warto udać się do Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasta Sztuki i Nauki) oraz skosztować Paella Valenciana słynnej hiszpańskiej potrawy rodem z Walencji. Warto także udać się na targowisko zbudowane przez Gaudiego i zrobić tam zakupy.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 343

Średnia miesięczna temperatura: 20 stopni Celsjusza


Nicea, Francja

Położenie Nicei na Riwierze Francuskiej u podnóża Alp Francuskich w połączeniu ze średnim nasłonecznieniem 342 godzin miesięcznie sprawia, że jest to popularne miejsce przez cały rok. Wystarczy jedna wizyta w Nicei, aby dowiedzieć się, dlaczego to miasto nosi przydomek Nice la Belle (Ładne piękne).

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 342

Średnia miesięczna temperatura: 17 stopni Celsjusza


Las Palmas, Hiszpania

Wyspy Kanaryjskie słyną z obfitego nasłonecznienia, a Las Palmas to świetny punkt wypadowy do zwiedzania tego wakacyjnego miejsca. Las Palmas to największe miasto na wyspie Gran Canaria, więc znajdziesz tu wiele hoteli i udogodnień.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 341

Średnia miesięczna temperatura: 20 stopni Celsjusza


Grenada, Hiszpania

Położona u podnóża gór Sierra Nevada, Granada jest doskonałym miejscem zarówno dla miłośników plaż, jak i gór. Aby wybrać się na te plaże, udaj się na Costa Tropical, gdzie wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego znajdują się kilometry plaż. Pogoda na odwiedzenia tego miasta jest dobra od marca aż do października. Jest tu także wiele do zwiedzania. Granada była centrum ostatniego państwa muzułmańskiego na Półwyspie Iberyjskim.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 341

Średnia miesięczna temperatura: 17 stopni Celsjusza


Palermo, Włochy

Palermo to stolica Sycylii. Miasto istniało już w V w pne. Przyjedź do Palermo po jedzenie, pogodę lub plaże – nie zawiedziesz się. W stolicy Sycylii znajdziesz wiele zabytków oraz jedne z najsmaczniejszych włoskich potraw — niektórzy twierdzą, że miasto jest domem dla najlepszej pizzy i cannoli na świecie, którymi można się delektować, podziwiając malownicze widoki na Morze Tyrreńskie.

Średnia miesięczna liczba godzin słonecznych: 340

Średnia miesięczna temperatura: 19 stopni Celsjusza

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona !!