Lotnictwo

Problemy Aerofłotu

Problemy, problemy i sanckje

Rosyjski przewoźnik Aerofłot od 8 marca odwołał loty międzynarodowe, z wyjątkiem Białorusi. Odwołanie lotów międzynarodowych dotyczyło wszystkich linii lotniczych z grupy Aeroflot, w tym Rossiya i Aurora. Loty linii lotniczej zostały również usunięte z Sabre, globalnego systemu dystrybucji, który przetwarza zakupy biletów i inne transakcje.

Rosyjskie linie lotnicze mają wiele obaw związanych z lataniem samolotami poza granicami kraju. Ze względu na sankcje nałożone na ten kraj, linie lotnicze mają problemy z opłaceniem obsługi naziemnej i paliwa, a co najważniejsze, leasingodawcy, którzy są właścicielami samolotów, starają się jak najszybciej odzyskać swoje maszyny.

Trasy międzynarodowe

Dzięki sankcjom wprowadzonym przez UE, Stany Zjednoczone i Kanadę, siatka 100 międzynarodowych połączeń w 53 krajach skróciła się do 47 destynacji w zaledwie 25 krajach.

Obecnie Aerofłot lata gównie do Mińska, Dubaju, Egiptu, Meksyku, Chin, Tajlandii (od 18.01.2023), wielu miast w Turcji, Kazachstanie, Kirgistanie, Uzbekistanie oraz do stolicy Armenii – Erywania.

Jakie samoloty posiada Aerofłot?

Flota długodystansowa Aerofłotu składa się z 777, A330 i (rosnącej liczby A350. Ich międzynarodowa flota krótkodystansowa to mieszanka samolotów Airbus i Boeing, przy czym flota Airbusa jest bardziej narażona na działania leasingodawców, ponieważ flota 737-800 jest własnością rosyjskich leasingodawców.

Airbus A330

Linia Rossija pozostała jedną z ostatnich linii lotniczych obsługujących regularne usługi pasażerskie B747.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona !!