Wiedeń

Do Wiednia wybrałem się na jednodniowy wypad z Berlina dzięki przewoźnikowi Polskibus. Skorzystałem z promocji na bilety. Dzięki temu za przejazd w obie strony zapłaciłem tyle, ile za bilet w jedną stronę.

Dojazd: Berlin – Wiedeń – Berlin – Polskibus

Co warto zobaczyć w Wiedniu w jeden dzień?

Na początek musimy zdać sobie sprawę, że Wiedeń ma wiele do zaoferowania i zanim się do niego wybierzemy musimy ustalić, co chcemy zobaczyć. Albowiem 24 godziny to zdecydowanie za mało aby zobaczyć wszystko to, co nas interesuje.

Trzy określenia, które przychodzą mi na myśl po dotarcia do Wiednia to bogactwo, piękna architektura i duża przestrzeń. Dawna stolica Austro – Węgier jest moim zdaniem miastem bezpiecznym i pięknym, a w oczy na pewno rzuca się jego przepych. Według raportu amerykańskiego Mercera, oceniającego 221 najważniejszych metropolii, jest miastem o najwyższej jakości życia na świecie.

Po przybyciu do Wiednia, pierwszą rzeczą jakiej dokonałem był zakup całodziennego biletu (24 Stunden Wien). Kosztuje on 7.60€ i jest ważny na wszystkie środki transportu w całej aglomeracji. Nie ma biletów ulgowych. Według mnie cena nie jest wysoka, gdyż bilet pozwala korzystać z metra (5 linii) oraz innych środków transportu takich jak: tramwaje czy autobusy. Dzięki temu możemy swobodnie poruszać się i zwiedzać miasto. Najlepszym środkiem transportu jest metro. Jeździ co 2-3 minuty i dojeżdża do każdej części miasta.

Linią U1 udaję się na Karlsplatz. Znajduję się tu niewielki park, spory plac zabaw oraz kościół św. Karola Boromeusza. Wzniesiona na początku XVIII w. świątynia należy do najbardziej znanych świątyń Wiednia. Została wybudowana na rozkaz cesarza Karola VI po zakończeniu epidemii dżumy, która nawiedziła miasto. 

Kościół św. Boromeusza
Schonbrunn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona !!