Hiszpania

Castellar de la FronteraWstęp

Parę słów o Castellar de la Frontera. Jest to to miasto i gmina położona w prowincji Kadyks w Andaluzji w Hiszpanii. Jest to średniowieczne miasto, które znajduje się w murach zamku. Znajduje się u podnóża wielkiego Parque Natual de Los Alcomocales, obok zbiornika utworzonego przez rzekę Guadarranque.

Castellar de la Frontera

Wioska w zamku

Castellar de la Frontera to wioska w zamku otoczona murami dobrze zachowanej twierdzy mauretańsko-chrześcijańskiej. Wieś została opuszczona w latach 70. XX wieku, a jej mieszkańcy przenieśli się do Nuevo Castellar (hiszp. New Castellar). Opustoszały stan wioski przyciągnął wielu Niemców, którzy przejęli puste domy i zbudowali tymczasowe mieszkania poza murami. Wieś została później ponownie zaludniona, odnotowując populację w 2012 roku 3,202 mieszkańców. W pogodne dni można zobaczyć północnoafrykańskie wybrzeże, Gibraltar i wioski w górach w pobliżu Malagi na północy. Stąd jest 25km do Gibraltaru, 25km do Algeciras, 120km do Cadiz i 120 do Malagi.


Dojazd

Do Castellar de la Frontera dostaniemy się autobusem z Cadiz przez Algeciras. Podróż może potrwać około 2.5h a na bilet wydamy 14€. Ale będzie to 14€, których nie pożałujemy. Bilet na tej trasie kupimy na stronie internetowej przewoźnika Transportes Comes. Dalszą podróż do Castellar de la Fontera odbędziemy z Algeciras busem M-170. Bilety zakupimy bezpośrednio u kierowcy autobusu. Czas podróży potrwa ok. 40min.


Galeria
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona !!